scorecardresearch

Pacemaker ve ICD'lerle İlgili Günlük Uygulamada Karşılaşılan Klinik Sorunlar ve Çözümleri

72 izlenme
Kategori Eğitim
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Kardiyoloji Sohbetleri www.ekardiyo.com adresinde!
Konuşmacılar: Prof. Dr. Ali Oto, Prof. Dr. Kudret Aytemir, Prof. Dr. Timuçin Altın.

Kalıcı kalp pilleri ve implante edilebilir defibrilatörler ve kardiyak resenkronizasyon tedavisi amacıyla implante edilen cihazların implantasyonu ve izlemi ileri özelleşme alanı gibi görünse de, hepimiz günlük pratiğimizde değişik nedenlerle bu cihazların farklı sorunları ile karşılaşabiliyoruz. Teknik ayrıntıların ötesinde bu sorunları tanımak, çözebileceklerimizi çözebilmek, çözemediklerimizi de uzmanlaşmış merkezlere göndermek ya da danışmak önem kazanıyor.

Bu söyleşide günümüzde giderek sıklığı artan pacemaker ve ICD'lerle ilgili, implantasyon sonrası karşılaşılan klinik sorunlar ve çözümleri ile ilgili bir tartışmayı izleyecek ve örneğin pacemaker ya da ICD hastasının kalp dışı bir ameliyata hazırlanmasını, implante edilen cihazlar ve günümüzde yaygın olarak kullanılan magnetik resonans görüntüleme ilişkisini ve daha pek çok klinik sorunu ve klinikte karşılaştığınız sorunları sorularınızla didikleyecek ve özümseyeceksiniz.

www.ekardiyo.com, Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfı ve MITS tarafından geliştirilen, patentli VIME (Virtual Medical Events) platformunda, Kütüphanesi, Sanal Eğitim Hastanesi, Konferans Salonlarıyla içinde gezebileceğiniz bir akademi ve sosyal ortam. Kardiyovasküler tıp alanı ile ilgilenen her hekimin tutkuyla bağlanacağı bu yeni dünyada görüşmek üzere!

Ekardiyo Android uygulaması: bit.ly/1DbewHP
Ekardiyo iOS uygulaması: bit.ly/ekardiyo
Etiketler